Placuszki są jednym z rodzajów dań uwielbianych przez większość dzieci. Jeśli zadbamy o odpowiednie składniki i sposób przygotowania, możemy je podawać maluchom już w 1. roku życia. Z poniższego artykułu dowiesz się więcej o tym, jakie placuszki dla niemowlaka będą dobrym wyborem. Poznasz także kilka pomysłów na różne wersje tego dania, którymi warto urozmaicić jadłospis dziecka.
Miód często promowany jest jako produkt o pozytywnych właściwościach zdrowotnych. Czy miód jest produktem odpowiednim dla dzieci i czy warto w ogóle go spożywać? Czy można podawać ten produkt niemowlakom? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.
Umiejętność jedzenia pokarmów w kawałkach nie pojawia się u dziecka automatycznie wraz z wiekiem - maluch nabywa ją wraz z praktyką spożywania pokarmów o coraz trudniejszej konsystencji. Konieczne jest więc danie mu okazji, by ćwiczył umiejętności związane z samodzielnym gryzieniem i żuciem produktów. Od kiedy podawać dziecku jedzenie w kawałkach i jak robić to bezpiecznie?
U niemowląt i małych dzieci odporność dopiero się rozwija, co przekłada się na zwiększone ryzyko rozwoju infekcji bakteryjnych i wirusowych. Na wczesnym etapie życia warto więc zwrócić szczególną uwagę wsparcie układu immunologicznego przez odpowiednią dietę. Witamina C jest jednym z głównych składników pokarmowych potrzebnych do zapewnienia odpowiedniej jego pracy. Dowiedz się, jak zadbać o wystarczającą ilość tej substancji w organizmie dziecka poprzez wybór odpowiednich produktów.
Smaczny, pożywny, pełnowartościowy, a do tego ciekawie wyglądający – właśnie taki powinien być obiad dla dziecka. Jak zadbać o to, by niczego w nim nie zabrakło i by maluch zjadł ze smakiem?
Żaden rodzic nie chce, by jego dziecko chodziło głodne. Stąd często w torebce mamy znajdzie się batonik czy mus, a widok dzieci w sklepowych wózkach z bułkami w rączce to niemal standard. Z obawy, by maluch nie zgłodniał, rodzic jest gotów w każdej chwili podać mu jakąś przekąskę. Ale czy to jest naprawdę konieczne? Od kiedy i jakie przekąski podawać dziecku?
Mięso z indyka jest najczęściej wybierane jako pierwsze do podania dziecku. Z łatwością można je znaleźć w gotowych posiłkach dla najmłodszych. Dlaczego mięso z indyka cieszy się tak dużą popularnością? Czy rzeczywiście to trafiony wybór dla dziecka?
Nawet jeśli dotychczas Twoje dziecko z radością odkrywało nowe smaki i z apetytem zjadało to, co mu podałaś, może zdarzyć się, że nieoczekiwanie nie będzie zainteresowane posiłkiem. Na tym etapie rozwoju chwilowa niechęć do jedzenia jest zupełnie naturalna. Twoje dziecko uczy się niezależności i chce ją pokazywać. Dla Ciebie ta sytuacja może być trudna, dlatego dowiedz się, jak sobie z nią poradzić.
Twój maluszek jest aktywny i szybko rośnie. W porównaniu z Tobą, malec potrzebuje teraz dwa, a nawet trzy razy więcej kilokalorii na kilogram masy ciała. By zapewnić mu odpowiednią ilość energii i składników odżywczych, powinnaś podawać mu dziennie trzy niewielkie, dobrze zbilansowane posiłki: śniadanie, obiad i kolację, a dodatkowo, o regularnych porach, pożywne drugie śniadanie i podwieczorek.
Nadszedł czas na pełnoprawne uczestniczenie w posiłkach z dorosłymi.
Sprawdź, jakie składniki odżywcze i witaminy są ważne w diecie młodej mamy.
Sprawdź przepisy