Ciaza_Hero

Artykuły i porady (Ciąża)

Spodziewasz się dziecka i wiesz, jak ważna dla jego prawidłowego rozwoju jest twoja odpowiednio zbilansowana dieta. Zastanawiasz się, co jeść w pierwszych tygodniach ciąży – szczególnie jeśli odczuwasz przykre dolegliwości. Chcesz wiedzieć, co jeść w ciąży, aby nie zaszkodzić maluchowi. Sprawdź, jak wygląda piramida żywieniowa w ciąży. Poznaj wskazówki ekspertów.

Artykuły i porady (Ciąża)

  • Różnorodność w ciążowej diecie

    Jesteś w ciąży i właśnie dlatego teraz musisz szczególnie dbać o pełnowartościową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która będzie korzystna dla Ciebie i Twojego maluszka. Jedną z podstawowych zasad skomponowania takiej diety jest zachowanie jej różnorodności. Oznacza to, że powinna składać się z produktów zawierających wszystkie składniki odżywcze we właściwych proporcjach.

  • Kawa w ciąży – czy można ją pić? Jaki wpływ ma na dziecko?

    Wiele kobiet po zajściu w ciążę zaczyna z większą ostrożnością przypatrywać się swoim wyborom żywieniowym pod kątem wpływu na dziecko. Kawa jest jednym z elementów diety, którego spożywanie może budzić wątpliwości, bo przecież wiemy, że zawarta w niej kofeina ma działanie psychoaktywne i pobudzające. Czy trzeba zrezygnować z picia kawy w ciąży, by zapobiegać negatywnym efektom związanym z rozwojem dziecka?

  • Wyzwania żywieniowe przyszłej mamy

    W Twoim ciele rozwija się teraz mały człowiek, zupełnie zależny od Ciebie i Twojego organizmu. To, jak się odżywiasz wpływa nie tylko na Twoje samopoczucie i kondycję, ale również warunkuje prawidłowy wzrost i rozwój Twojego dziecka.

  • Sposoby na poranne mdłości

    Określenie ciąży jako stanu błogosławionego wydaje się być zdecydowanie nietrafione, jeśli dotknęła Cię jedna z najczęstszych dolegliwości ciążowych – poranne nudności.

  • Energia w ciąży – co robić, aby zachować witalność?

    Musisz pamiętać, że liczy się nie tylko odpowiednia ilość, ale przede wszystkim jakość tego, co zjadasz. Podczas ciąży szczególnie dbaj o to, by wraz z pożywieniem dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią ilość cennych składników odżywczych, składników mineralnych i witamin, na które w okresie ciąży rośnie zapotrzebowanie.

  • Dieta w ciąży a alergia

    Dowiedziono , że dzieci alergików są w grupie ryzyka występowania alergii. Jeśli masz alergię Twój maluch będzie bardziej narażony na jej wystąpienie.. Alergia w ciąży nie jest nadzwyczajnym problemem i dotyka wiele kobiet. Choroba ta wynika z nieprawidłowej odpowiedzi immunologicznej organizmu na alergen, który u osoby zdrowej nie wywołuje żadnej reakcji.

  • Cukrzyca ciążowa – kiedy występuje i jak sobie z nią radzić?

    Pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana dieta podczas ciąży służy Tobie i Twojemu maleństwu. Może chronić przed wystąpieniem ciążowych powikłań, ale też być formą terapii w niektórych schorzeniach. Tak dzieje się w przypadku cukrzycy ciężarnych, której leczenie opiera się głównie na stosowaniu odpowiedniej diety.

  • Ciążowe zachcianki przyszłej mamy – czy warto im ulegać

    Pod Twoim sercem rośnie maleństwo, a Ty robisz wszystko, aby dbać o jego prawidłowy rozwój. Badasz się regularnie, dbasz o aktywność fizyczną i starannie komponujesz swoją codzienną dietę, bo wiesz, że jeszcze teraz nie tylko dla siebie, ale dla dwojga. Być może zdarza się, że nie możesz przestać myśleć o kiszonych ogórkach lub natychmiast musisz sięgnąć po coś słodkiego. To ciążowe zachcianki, które ma wiele przyszłych mam. Mogą być uroczym objawem Twojego stanu, ale czasem utrudniają codzienne funkcjonowanie, a nawet burzą harmonię zbilansowanej diety, o którą tak chcesz dbać. Skąd biorą się ciążowe zachcianki i czy zawsze powinnaś im ulegać? Podpowiadamy!

  • Jaka jest rola diety przyszłej mamy?

    Ciąża to niezwykły okres. Jest to czaskiedy Twoje ciało staje się sceną dla niesamowitego spektaklu, jakim jest powstanie nowego życia. Szczególne znaczenie w tym czasie ma odpowiednio skomponowana dieta. Dowiedz się, jak to zrobić.

  • Rozwój dziecka w okresie ciąży

    Przez około 266 dni w Twoim ciele kształtuje się nowy organizm. Jeszcze będąc w łonie, dziecko nabywa nowe umiejętności, które będą mu niezbędne do samodzielnego funkcjonowania już od pierwszego dnia po porodzie. Dowiedz się, jak przebiega rozwój maluszka w życiu płodowym i w jaki sposób możesz go wspierać.

Książka kucharska

Książka kucharska przyszłej mamy

Sprawdź, jakie składniki odżywcze i witaminy są ważne w diecie przyszłej mamy.

Sprawdź przepisy
Zboza-Czy-wiesz-ze.png

Czy wiesz że...

Wszystkie surowce w posiłkach BoboVita spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, aby w pełni odpowiadać na szczególne potrzeby żywieniowe wrażliwego organizmu dziecka w pierwszych latach życia.

Sprawdź nas!

Zapytaj doradcę BoboVita

Masz pytania dotyczące żywienia i rozwoju Twojego dziecka lub produktów BoboVita? Porozmawiaj z naszymi doradcami.

Zapytaj doradcę BoboVita

Rozszerzanie diety dziecka

1000 pierwszych dni życia to niezwykle ważny okres w życiu dziecka, to wtedy kształtują się np. preferencje smakowe i budują nawyki żywieniowe. Wprowadzanie nowych posiłków do menu maluszka powinno odbywać się nie wcześniej niż po ukończeniu przez nie 17. tygodnia
życia i nie później niż w 26. tygodniu.

Z naszą pomocą dowiesz się, dlaczego taka kolejność jest ważna oraz jak rozszerzać dietę krok po kroku, aby przejść od smaku pojedynczych warzyw do 5 różnorodnych i zbilansowanych posiłków w ciągu dnia. Dowiedz się więcej na temat prawidłowego żywienia niemowlęcia!